Психодіагностика

Психодіагностика — це процес дослідження психіки людини 🩺

У цьому процесі застосовуються різні діагностичні методи, які:▫️ допомагають встановити достовірний психіатричний діагноз;▫️ дозволяють виявити певні психологічні порушення.

Психодіагностика також може застосовуватися для дослідження особистісних рис особистості, темпераменту та мотивів. Наприклад, при прийманні на роботу чи з метою профорієнтації.

У процесі діагностики психіатр чи психолог використовує інструменти за допомогою яких можна ретельніше дослідити психіку людини.⠀Золотим стандартом є клінічне інтерв’ю, у ході якого лікар ретельно досліджує скарги, історію життя, хвороби та спадковий анамнез. Проте окрім нього у психології є розроблено й безліч інших методик.⠀Які вони бувають:🖌️ тести;🖌️ особистісні опитувальники;🖌️ проєктивні методики;🖌️ психофізіологічні.

Проводити їх може як психіатр, так і психолог.

Чим це корисно?

Психодіагностика допомагає у:▫️ постановці клінічного діагнозу;▫️ проведені диференційного діагнозу лікарем-психіатром, неврологом та психотерапевтом.

Згідно з міжнародними протоколами діагностики і лікування деяких станів є рекомендовані ті чи інші психодіагностичні методики.

Наприклад, при діагностиці РАС у дітей як додатковий метод діагностики є рекомендований ADOS, ADI-R. При РДУГ — це методика CONNERS.

Тобто, під конкретний запит і діагноз, який підозрює лікар, може бути призначена відповідна методика.

Для запису на діагностику звертайтеся за телефоном:📲 050 509 87 57 (Viber, Telegram)

Наші лікарі

Лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, судово-психіатричний експерт, дитячий психіатр, медичний психолог, кандидат медичних наук
Лікар-психіатр, медичний психолог