Залежність від азартних ігор є однією з найбільш складних, серйозних і має найбільш виражені негативні наслідки видів інтернет-залежності.
Ігроманія (іноді в спеціальній психіатричній літературі та інших джерелах можна зустріти термін «лудоманія») – це патологічне захоплення азартними іграми, яке проявляється в непереборному бажанні почати нову сесію і домогтися виграшу, особливо якщо результатом попередньої був програш. У прагненні випробувати відчуття перемоги людина втрачає контроль, стає нездатним контролювати час, проведений за грою, нехтує обов’язками, порушує закони та принципи спілкування і комунікації.
Однак, ігрова залежність небезпечна найбільше не цим, хоча і ці проблеми тягнуть за собою масу негативних наслідків. Основна небезпека ігроманії — необхідність і потреба витрачати на це істотні фінансові кошти. На цій пристрасті перемоги та виграшу побудований весь гральний бізнес, і люди, легко ведуться на ці емоції здатні дійсно програти все: заощадження, квартири, машини, причому часто не тільки свої. Це призводить до серйозних проблем всередині сім’ї, а також тягне соціальні наслідки (проблеми з законом, бомжування, деградацію особистості).
Як позбутися від залежності до азартних ігор?
Сильне адреналінове задоволення, яке отримуєш при грі робить дану залежність однієї з найсерйозніших. Для ефективного розв’язання проблеми недостатньо ні силових заходів, ні умовлянь, ні розмов, ні ультиматумів, ні показових виходів із сім’ї. Тут допоможе тільки адекватне комплексне лікування.
Послуги лікування ігроманії та залежності від азартних ігор пропонує вам клініка Нейромед в Ужгороді. Приватна психіатрична допомога, надана вчасно і в належному обсязі (повний курс лікування і реабілітації) – це ваша можливість врятувати близьку людину і почати нове життя.
Пацієнтам клініки Нейромед доступні наступні переваги:
1. Допомагаємо побороти азартну залежність і підліткам, і дорослим, підбираючи адекватну і відповідну віку, тяжкості стану і прогнозами на одужання програму лікування, яка буде найбільш ефективна і безпечна для кожного конкретного пацієнта.
2. Лікування ігроманії проводиться в комплексі, воно містить:
– прийом медикаментозних засобів;
– психіатричну роботу з пацієнтом;
– фізіотерапію, націлену на відновлення виснажених ресурсів організму і фізіологічних наслідків залежності;
– трудотерапію, роботу з родичами, необхідні для реабілітації та відновлення нормальних стосунків у сім’ї, колективі, оточуючими;
– при необхідності та наявності показань використовуються інші методи, які підтвердили свою ефективність на пацієнтах з подібними типами залежності.
3. Для того, щоб не проводити примусове лікування залежності та не забирати людини в стаціонар проти його волі, лікарі центру використовують методики м’якого переконання в необхідності лікуватися, знаходять підхід навіть до складних, неконтактним або навіть буйних пацієнтів, які перебувають в стані гострої психологічної абстиненції, які демонструють агресію і заперечення захворювання.