Лікування психозів в приватній клініці Нейромед

У приватній клініці НЕЙРОМЕД можна отримати оперативну, сучасну і максимально ефективну допомогу при всіх видах психозів. Медикаментозне лікування, психологічна підтримка і соціальна реабілітація людей, які перенесли різні форми психозів, як ендогенного, так і екзогенного походження.

Психоз — розлад психіки, при якому порушується душевний стан, спотворюється сприйняття світу і через це змінюється поведінка. У хворого порушується увага, пам’ять, мислення, з’являється почуття страху, недовіра, депресія та ін. Людина з психозом замикається в собі, перестає контактувати з людьми або стає підозрілим і агресивним.

Спостереження показують, що психози характерні як для жінок, так і для чоловіків (хоча жінки частіше і раніше звертаються за допомогою), і це не залежить від раси та матеріального становища. Дуже часто вони є наслідком важких психологічних потрясінь, зловживання алкоголем і наркотиками, але іноді розвиваються і без видимих зовнішніх причин.

В такому стані людина не контролює себе і втрачає зв’язок з навколишнім світом. Супутниками психозу є маревні стани, різкі зміни настрою, обмани сприйняття (галюцинації та ілюзії), збудження, що не піддається контролю або знерухомлення (ступор), депресивна поведінка, підозрілість, порушення процесу мислення і повна відсутність можливості критично оцінити свій стан.

Захворювання які ми лікуємо:

– Дисоціативний розлад
– Шизоафективний психоз
– Гострий психоз
– Післяпологовий психоз
– Психози у літніх людей
– Синдром Котара
– Хронічний психоз
– Шизофренічний психоз
– Маніакальний психоз
– Гострий поліморфний психотичний розлад

Початкові симптоми психозу

Не можна сказати, що подібні розлади є несподіваним. Перші звістки психозу можуть непомітно розвиватися протягом багатьох місяців, і розпізнаються дуже складно. Як і будь-яке захворювання, психоз проходить кілька стадій, при яких можливі такі
симптоми, як:

– занепокоєння, нервозність, дратівливість;
– підвищена чутливість, гіперчутливість, сердитий (злісний настрій);
– розлади сну (надмірна тяга до сну або відмова від сну);
– відсутність апетиту зі зниженням ваги (рідше навпаки);
– недбале ставлення до самого себе, незвичайний, дивний вигляд;
– несподівана відсутність інтересу, енергії, безініціативність;
– недовіра, підозрілість;
– відхід у себе, ізоляція;
– проблеми в стосунках з людьми, припинення контактів, уникнення спілкування.

Тобто на початку психози характеризуються поведінковими змінами, які, як здається, не потребують лікування. Людини, у якого спостерігаються перші симптоми, близькі можуть намагатися відвернути, захистити його від стресів і надають достатньо часу і можливостей для відпочинку, при цьому не звертаючись до фахівців. Але коли психоз вже трапився не помітити його не можна оскільки він завжди супроводжується грубим порушеним і неадекватною поведінкою.

Що робити при психозі

Найперший крок це звернення до фахівця психіатра! Викликайте швидку допомогу, запрошуйте лікаря додому або, при можливості, самостійно доставте пацієнта в лікарню.

Зрозуміло, в деяких випадках підтримка рідних і близьких допомагає на деякий час стабілізувати стан людини без спеціального лікування. Але це за умови, що Ви вже звернулися за допомогою і чекаєте візиту фахівців. При будь-якому вигляді психозу без допомоги фахівця і лікування у відповідних установах не обійтися.

Лікувати психози самостійно не можна! Це вимагає особливої кваліфікації фахівців, оскільки при неправильному підході можуть виникнути різні небезпечні форми поведінки хворого, особливо це стосується процесу лікування психозу, викликаного з порушенням. До того ж деякі види розлади вимагають термінової госпіталізації та постійного спостереження за пацієнтом.

Лікування психозу — досить складний процес, його неможливо провести в домашніх умовах. При терапії використовують усунення (при можливості) причини, що викликала психоз, медикаментозне лікування, фізіолікування, ізоляцію (створення умов спокою, зменшення кількості зовнішніх подразників), психотерапію та інші методики.

Сприяє лікуванню точна і своєчасна постановка діагнозу. При цьому лікар бере за основу особливості виявлених симптомів, характер динаміки даного розладу, біологічні, психологічні та соціальні особливості хворого.

Більшість гострих психозів зворотні. Якщо психоз набуває хронічного перебігу, то завдання лікування — формування ремісії: стабільний стан з відсутністю хворобливої симптоматики під постійним наглядом у лікаря.

Види психозів, від яких лікують в нашій клініці:

– Післяпологовий психоз. Розвивається через стрес після народження дитини, проявляється галюцинаціями, маячними ідеями, порушенням сну, тривогою;
– Параноїдальний психоз. При захворюванні виникає ідея переслідування, проявляється злопам’ятність, постійне невдоволення, хворобливе сприйняття невдач
– Старечий психоз. Розвивається після 60 років, протікає в гострій формі, у вигляді депресії;
– Алкогольний психоз. Характерний для закінчення 2-ї стадії та 3-й стадії алкоголізму, супроводжується галюцинаціями, сплутаністю, порушенням свідомості;
– Депресивний психоз. Є продовженням депресивного стану. Висловлюються ідеї винності, великий ризик самогубств.
– Реактивний психоз. Виявляється загальмованістю або надмірним збудженням, порушенням орієнтації та зникають після усунення причини;
– Гострий психоз. Психози, при яких пацієнт страждає від маячних станів, галюцинацій, замикається в собі або стає агресивним.
– Судинний психоз. Виявляється на тлі судинних захворювань головного мозку (гіпертонія, атеросклерозу)
– Маніакально-депресивний психоз. Він же: маніакальна депресія або біполярний афективний розлад.

Методи лікування психозу

– Медикаментозна терапія. Призначаємо психотропні препарати, нейролептики, транквілізатори та антидепресанти. Підбираємо загальнозміцнюючі засоби, щоб поліпшити стан організму.

– Дезінтоксикація. Знімаємо інтоксикацію після вживання алкоголю, неправильно підібраних медикаментів, наркотичних засобів.

– Психологічна реабілітація.

– Фізіотерапія. Допомагаємо усунути стомлення, емоційне перенапруження, прискорити обмінні процеси, поліпшити працездатність.

Переваги лікування в нашій клініці

– Лікуємо анонімно. Чи не ставимо на облік в державні органи контролю. Зберігаємо дані пацієнтів тільки в закритому архіві клініки.
– Інформуємо про методи лікування. Повідомляємо родичам, як лікуємо пацієнта. Якщо потрібно, детально описуємо методи терапії, їх результати, можливі ускладнення.
– Надаємо підтримку після лікування. Даємо контакти психологів, психіатрів клініки. Консультуємо після проходження курсу лікування.

Наші лікарі

Фізична терапевтка та ерготерапевтка
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання