Панічні атаки — це напади незрозумілою сильної тривоги та занепокоєння, які супроводжуються психологічними та фізіологічними симптомами. До фізіологічних відносяться прискорене серцебиття, задишка, тремтіння, нудота, відчуття хвиль по тілу, спазми в животі, запаморочення, помутніння в очах. На психологічному рівні виникає безпричинний страх смерті або за своє здоров’я, хвороби, кінця світу, страх втратити контроль над собою і “збожеволіти”. Панічна атака виникає раптово, симптоми швидко наростають і досягають піку, а потім через 15-30 хвилин відступають, залишаючи відчуття слабкості, втоми та розбитості.
Панічна атака ніякої прямої небезпеки для здоров’я не представляє, але в момент нападу про це не виходить думати. Людина в стані паніки повністю охоплений тривогою, вона буде або завмирати в страху, або кидатися і просити про допомогу, викликати швидку та ін. Лікарі, що приїхали оглянувши пацієнта констатують, що ніякої хвороби внутрішніх органів немає і рекомендують звернутися до психотерапевта чи психіатра.
Хвороба це чи ні? Цей стан не є хворобою в прямому сенсі цього слова, воно не веде до божевілля і не є ознакою шизофренії. Однак, панічні атаки — досить поширений психологічний розлад, ним страждає приблизно 10% людей, переважно жінки молодого, працездатного віку. Переживання подібних неприємних симптомів веде до розвитку стійкого страху їх повторення, що само по собі запускає хронічну тривогу і може спровокувати новий напад.
Якщо залишити ситуацію без уваги та не лікувати панічний тривожний розлад, він може перерости в невроз і стати причиною розвитку депресії. Тому якщо у Вас або Ваших близьких спостерігаються такі симптоми, необхідно звернутися за професійною допомогою.
Лікування панічних атак проводить лікар психотерапевт або психіатр. При адекватному лікуванні вдається повністю позбутися від панічних нападів і уникнути їх повторення в майбутньому.
Лікування панічних атак і тривожного розладу в клініці НЕЙРОМЕД відбувається суто індивідуально, з урахуванням всіх вікових і психологічних особливостей. Залежно від тяжкості симптомів, періодичності виникнення нападів і індивідуальних особливостей пацієнта, будуть запропоновані різні методики лікування:
– Психотерапевтичні, до них відносяться когнітивно-поведінкова терапія, релаксаційні вправи, гіпноз, тілесно-орієнтована терапія, психоаналіз.
– Медикаментозні, використовуються різні групи препаратів: Нейрометаболічна терапія, седативні засоби, транквілізатори, нейролептики, ноотропи, антидепресанти.
– БОС-терапія.
– Фізіотерапія: електросон, електроанальгезія.
– Масаж, лікувальна фіз.культура, водні процедури.
– Дієтотерапія.
– Рефлексотерапія.
Частіше за все, лікування можна проводити в домашніх умовах. Грамотно поєднуючи методи, підібрані з урахуванням особистих психологічних особливостей, забезпечується ефективне купірування нападів, зменшення частоти їх виникнення, зниження ступеня прояву так, що Ваше життя отримує нову якість без страху і невпевненості в собі.
Приймаємо за першим зверненням. Наш фахівець може приїхати до Вас додому або провести віддалену консультацію онлайн, відео або телефоном.