ІНТЕРНЕТ ЗАЛЕЖНІСТЬ

Інтернет-залежність — патологічний потяг до проведення часу в мережі інтернет. Виявляється втратою інтересів до всіх сфер життя, за винятком інтернету. Попри видиму корисність всесвітньої мережі, вона може ставати джерелом формування патологічної пристрасті, від якої потрібно лікування. Є дані, що близько 10% всіх користувачів комп’ютерів і смартфонів мають симптомами інтернет-залежності.

Інтернет-залежність в психіатрії — це такий же вид хворобливої пристрасті, як алкогольна або наркотична залежність, такий діагноз офіційно ставиться лікарями-психіатрами та означає, що у людини розвинулося сильний психічний розлад, який впливає не тільки на нього самого, а й на тих, що оточують.

Інтернет-залежність — одна з проблем сучасного суспільства, хвороба, яка виникла не так давно, але стрімкими темпами розвивається, поглинаючи все нові та нові жертви. Ними зазвичай стають діти й підлітки, у яких є певна схильність у вигляді вікової незрілості психіки. Крім цього ситуацію можуть погіршити спадковий фактор, коли один або обидва батьки мали будь-якого типу залежності, неадекватна самооцінка, підвищена тривожність.

Оскільки в мережі Інтернет сьогодні існує безліч можливостей для дозвілля та проведення часу, залежність від телефону та інтернету може набувати різний характер, все залежить від того, яка саме тема дозволить хворому отримувати найбільше задоволення. У класифікації інтернет-залежності виділяють кілька різновидів:

– Кіберсекс — патологічна тяга до перегляду порнографічного контенту. При цьому у хворого спостерігається виражене ослаблення інтересу до реального сексу, а також до всіх інших сфер життя, мислення стає зосередженим виключно на одній темі. Наслідками подібного розладу може стати фізичне і нервове виснаження, розлади сексуальної поведінки, деградація особистості.

– Залежність від соцмереж, віртуального спілкування на форумах, сайтах знайомств і інших подібних ресурсах. Цієї залежності найчастіше стають схильні люди із заниженою самооцінкою, яким складно спілкуватися в реальному житті. У таких людей комунікативні розлади проявляються ще сильніше.

– Онлайн ігри, рольові онлайн-ігри. Даний вид залежності часто зачіпає не тільки підлітків, але і дорослих людей, які через характер компенсують життєві невдачі легкими та пропорційно недосяжними успіхами в віртуальному просторі.

– Азартні ігри на гроші, онлайн-казино, ставки на спорт і інші події. Цей різновид інтернет-залежності викликає найбільш важкі соціальні та фінансові наслідки, бо до адреналінових задоволення тут підмішується спрага швидкої та оманливої легкої наживи. Лікування подібної залежності є одним з найбільш складних, через те, що емоційна складова (азарт) формує найсильнішу аддукцію.

– Серфінг по сторінках інтернет-ресурсів. Даний вид інтернет-залежності формується у відповідь на потребу до отримання нових знань, прагнення бути в курсі подій і новин, однак специфіка мережі інтернет така, що в ньому можна нескінченно бродити по посиланнях і роликам, витрачаючи на це величезна кількість часу без реальної віддачі. Такі люди страждають втратою концентрації, неуважністю, прокрастинація, можуть стати нездатними виконувати свої професійні та інші обов’язки.

Як боротися з інтернет-залежністю?

Точно не замовчуючи проблему і не чекаючи, що все пройде самостійно. Такі види залежно вимагають професійного лікування.

Приватна психіатрична клініка Нейромед пропонує послуги позбавлення від інтернет-залежності, реалізуючи для своїх пацієнтів наступний комплекс переваг:

– Проводимо лікування комп’ютерної інтернет залежності у підлітків і дорослих, підбираючи адекватну і відповідну віку, тяжкості стану і прогнозами на одужання програму, яка буде найбільш ефективна і безпечна.

– Лікування проводиться в комплексі, воно обов’язково включає в себе не тільки ліквідацію фізіологічних розладів, що виникли в результаті хворобливої пристрасті (проблеми з серцево-судинною системою, опорно-руховим апаратом, нервовою системою і т.п.), прийом призначених медикаментозних засобів, а й обов’язкову роботу доктора-психіатра, а також психотерапію, фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, курси вітамінів і загальнозміцнюючих засобів, а також роботу з родичами, і інші методи, які підтвердили свою ефективність на пацієнтах з подібними типами залежності.

Наші лікарі

Адміністратор
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання