Маячення — це порушення мислення

Виявлення та лікування порушень мислення. Консультації психіатра, психотерапевта, клінічного психолога. Виїзд фахівця додому. Обстеження психічної сфери та нервової системи. Психологічна підтримка близьких і родичів хворого.

Маячня — помилкові умозаключення, помилкові висновки та невірні узагальнення, що виникли на болючому грунті і не піддаються переконанню. Тобто не всі помилки слід трактувати як марення.

Маячня — це порушення мислення. Мислення — одна з форм психічної діяльності людини. Як і будь-яка функція організму може працювати нормально, а може порушуватися, в основному, через хвороби та патологічні стани. Крім марення мислення може бути порушено у вигляді нав’язливостей, надцінних ідей, підвищеної докладності і ін.

В ізольованому вигляді марення практично не зустрічається, тому його вважають лише симптомом або синдромом (поєднання симптомів із загальним механізмом дії) в загальній структурі всього психічного захворювання.

Маячні порушення завжди супроводжують порушення інших сфер психіки: сприйняття (ілюзії і галюцинації), пам’яті (зниження, посилення або перекручення), уваги, настрою, емоцій, вольової активності, свідомості, особистісної сфери та характеру. Крім того марення завжди охоплює поведінку людини, змінює його, змушує робити вчинки, продиктовані хворобливими помилками.

Захворювання які ми лікуємо:

– Лікування маячних розладів
– Параноїдний синдром
– Параноя

Види маячних порушен

За ступенем і якістю порушення мислення виділяють три види маячних порушень мислення:

– Параноя — маячня при збереженні упорядкованої поведінки і соціальної адаптації. Крім марення інших грубих порушень психіки може не бути. Хворий довго не потрапляє в поле зору через відсутність видимих порушень поведінки. Набуває хронічного перебігу, важко і повільно піддається лікуванню.

– Параноїд (параноїдне марення) – більш груба зміна мислення, якому можуть супроводжувати інші хворобливі симптоми: галюцинації, психічні автоматизми, зміна уваги, пам’яті, свідомості. Поведінка хворого завжди неправильна і це “кидається в очі оточуючим”. Такі пацієнти швидко потрапляють на лікування і нерідко терапія дає хороший результат.

– Парафренія (парафренне марення) – грубі, неможливі, фантастичні маревні ідеї з явно безглуздим і неправильною поведінкою. Показник не лікованого або тривало поточного важкого психічного захворювання. Розвивається, як правило, у хронічно хворих, які перебувають в ізольованих від суспільства закладах: інтернатах, лікарнях, реабілітаційних центрах і т.п. Ефект від лікування спостерігається рідко.

Для хворих з маячнею завжди властиво відсутність критики до свого стану. Ніхто з них не прийде і не скаже лікаря “У мене марення! Лікуйте мене!”. Такі пацієнти звертаються за допомогою часто під тиском родичів, іноді недобровільно (про недобровільну госпіталізацію).

Або з іншими скаргами, наприклад безсоння, відчуття страху, психічне і фізичне виснаження, головні болі, напади паніки, погана пам’ять і тд.

Види маячних переживань

– Маячення переслідування. Переконаність у тому, що став об’єктом переслідування з боку недоброзичливців, “спец.служб”, “чаклунів, новодящих порчу” і т.п.

– Маячення відносини. Впевненість в тому, що близькі і навколишні змінили своє ставлення, “обговорюють і засуджують за спиною”, спеціально поводяться неприродно.

– Депресивне маячення. Низька самооцінка, ідеї винності перед усіма. Приклад депресивного марення — марення Котара.

– Маячення зубожіння. Здається, що не вистачить коштів на життя, попереду злидні і голодна смерть.

– Маячення величі. Необгрунтована впевненість у своїй винятковості, високого інтелекту, унікальних здібностей і можливостей.

– Іпохондричне маячення. Охоплення думкою, що важко і невиліковно хворий, попереду — неминуча загибель.

– Маячення ревнощів. Інтуїтивна переконаність в тому, що чоловік (дружина) зраджує

Марення — не окрема хвороба, а одна з ознак (симптомів) захворювання.

Найчастіші хвороби, що призводять до розвитку марення:

– Органічні та симптоматичні психічні розлади
– Шизофренія
– Психози різного походження
– Алкоголізм, наркоманія, полінаркоманія
– Реактивні стани внаслідок важких стресів, психічних травм і виснаження
– Розумова відсталість.

Лікування маячення

Лікуванням марення займається лікар психіатр. Залежно від причин і механізмів розвитку маячних ідей призначається свій індивідуальний варіант лікування. У легких випадках терапія може проходити в домашніх умовах, у важких — в цілодобовому стаціонарі.

Лікування захворювань, що протікають з маячення, в клініці НЕЙРОМЕД

– Досвідчені психіатри з багаторічним стажем
– Приймаємо за першим зверненням. Приймаємо за зверненням родичів
– Повне обстеження стану нервової системи та психіки.

Наші лікарі

Фізична терапевтка та ерготерапевтка
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання