Особливості дитячої психології
Дитячі психічні розлади варто чітко відокремлювати від особливостей характеру і педагогічної занедбаності, які часто виражаються схожими симптомами. Крім того, при лікуванні дітей перед психіатром постають такі складності:
– Норми поведінки та розумового розвитку для дітей відрізняються в залежності від віку та фізіології, що значно ускладнює діагностику психічних відхилень і розладів.
– Необхідність залучити до лікування дитини батьків, оскільки в більшості випадків діти не можуть правильно висловити переживання та емоції, а також зрозуміти схему лікування і застосовувати її на практиці.
– Мінімальне використання медикаментів – вони призначаються лише за крайньої потреби.
Тому дитячий психіатр — завжди особливий фахівець, який вміє долати ці складнощі, ставити точний діагноз і правильно призначати лікування. Лікар використовує психотерапевтичні та психологічні методи, які дозволяють також виявити причину проблем.
Захворювання які ми лікуємо:
– Аутизм
– Синдром Аспергера
– Дитяча депресія
– Дитяча шизофренія
– Порушення психічного розвитку дітей
– Неврози у дітей
– Психози у дітей
– Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю
– Неконтрольована агресія у дитини
– Лікування станів, що призводять до суїциду у підлітків
– Жорстокість і агресивність у підлітків
– Лікування “важких” підлітків
– Синдром Туретта
– Розумова відсталість
– Психічні розлади у підлітків
– Тривожні розлади у дітей
– Психосоматичні розлади у дітей
Дитяча психіатрія в Ужгороді: можливості
Психіатрична допомога дітям і підліткам можлива у двох форматах:
Державний психоневрологічний диспансер
Дитячі психіатри в державних психдиспансерів Ужгорода допоможуть безкоштовно поставити діагноз дитині та призначити лікування, засноване на традиційних методах. Такий варіант має свої переваги, та певні специфічні особливості:
– Обмежені можливості: державний психоневрологічний диспансер — не найприємніше місце для лікування, особливо якщо мова йде про дитину.
– Призначення сильних медикаментів: більшість батьків вважають за краще уникнути такого лікування — і не дарма, оскільки є більш щадні сучасні методи. Але не у всіх державних установах їх використовують.
– Постановка дитини на облік: безумовно, в деяких випадках це необхідно. Але в державних психоневрологічних диспансерах дітей ставлять на облік у психіатра частіше, ніж це дійсно потрібно.
Не у кожного дитячого психіатра є реальний стимул підходити індивідуально до лікування Вашої дитини. І це — головний недолік.
Приватна психіатрична клініка
Приватний дитячий психоневрологічний центр має одну важливу перевагу — звернутися в платну психіатричну клініку можна анонімно. Тому про психологічні проблеми вашої дитини буде знати тільки вузьке коло осіб.
Переваги приватної психіатрії легко побачити на прикладі клініки «Нейромед». Наші пацієнти отримують кращі умови, які може дати приватна клініка:
– Конфіденційність даних: у нас можливий анонімний прийом пацієнтів, а також можливість записатись на консультацію онлайн.
– Прогресивні методики лікування: ми використовуємо медикаментозне лікування тільки в разі реальної необхідності — практика показала, що психотерапевтична допомога в більшості випадків більш ефективна.
– Немедикаментозне лікування: психотерапія, фізіолікування, БОС-терапія, дієтотерапія, трудотерапія та інші методики.
– Висока кваліфікація лікарів: наші психіатри постійно вдосконалюються у своїй області та завжди в курсі останніх досягнень психіатрії.
Важливість лікування дитячих психоневрологічних захворювань
Дивацтва, помічені в поведінці дитини, можуть виявитися ознакою психічного розладу, який в майбутньому призводить до патологічних змін особистості, залежностям, думкам про суїцид і інших неприємних наслідків.
Вказувати на порушення психіки можуть різні відхилення в поведінці дитини. І лікарю дуже важливо проаналізувати їх, щоб поставити правильний діагноз. До подібних симптомів відносяться:
– різкі перепади настрою, агресивність, нав’язливі страхи;
– нічний і денний енурез, зниження працездатності, млявість;
– втрата апетиту, збої в режимі харчування і сну;
– неможливість нормально контактувати з однолітками;
– замкнутість.
Найбільш часто психіатри діагностують дітям розумову відсталість, аутизм, неврози, а також різні психічні розлади та поведінкові порушення. Чим раніше Ви зводите дитину до лікаря, тим більше шансів буде на його повне одужання.