Лікування депресій

Проводимо ефективну терапію, лікуємо всі форми депресій. Проводимо діагностику, підготовчі сеанси, лікування, подальшу підтримку, профілактику рецидивів. Залучаємо родичів і близьких в терапевтичний процес і боротьбу з депресією.

Депресія, її симптоми та лікування

Перш за все, коли мова заходить про депресію, необхідно розуміти, що це не красиве слово, яким люди хочуть привернути до себе увагу, не примха, і не розвага, а реальний діагноз, який ставить лікар-психіатр на підставі цілого ряду характерних симптомів.

Депресія — це розлад, що характеризується трьома основними ознаками, які мають назву депресивної тріади — виражене стійке зниження настрою, рухової та реактивної загальмованості, порушенням мислення.

У психіатрії виділяють кілька різновидів цього стану, а також прикордонних форм, що є сусідами з іншими розладами: клінічна депресія, маскована депресія, рекурентна, затяжна. Також в окремі різновиди виділяють старечу депресію, депресію у жінок при клімаксі, дитячу депресію. Їх необхідно виділяти в окремі види, оскільки вони вимагають диференційованого підходу в лікуванні.

Захворювання які ми лікуємо:

– Легка,помірна,важка депресії
– Депресія з психотичними симптомами
– Маскована депресія
– Післяпологова депресія
– Інволюційна меланхолія(стареча депресія)
– Змішаний тривожно-депресивний розлад
– Резистентна депресія
– Рекурентна депресія
– Дитяча депресія
– Розлад адаптації
– Затяжна депресія
– Лікування депресії без антидепресантів

Однак, попри різні форми депресії, у всіх них є спільні симптоми:

– пригнічений настрій,
– відсутність здатності відчувати радість і отримувати задоволення,
– слабкість, розбитість і хронічна втома,
– апатія,
– тривожність,
– страхи,
– порушення сну та апетиту,
– уповільнене мислення і реакції,
– суїцидальні думки.

До психологічних симптомів додаються і психосоматичні, такі як запаморочення, прискорене серцебиття, біль і тяжкість у грудях, спазми в животі, розлади травлення, болі в серці, холод в руках і ногах. У людини знижується лібідо, він стає соціально відстороненим, нездатний виконувати свої професійні обов’язки.

Наслідки важкої та затяжної депресії можуть бути дуже серйозними, особливо небезпечним з яких є суїцидальні спроби та настрої. Крім цього хворі втрачають свою соціальну функцію, у них можуть розвинутися або загостритися серйозні захворювання: ожиріння, цукровий діабет, алкоголізм, наркотична залежність. Депресія серйозно впливає на особистість, людина фактично перестає бути тим, ким він був раніше.

Депресія — це розлад, порушення, діагноз, а значить, лікувати її можна і потрібно. Послуги лікування всіх видів і форм депресії у чоловіків, жінок, старих і дітей пропонує приватна психіатрична клініка Нейромед.

Все, що потрібно знати про депресію

Багато людей, стикаючись з терміном «депресія» не розуміють до кінця значення цього слова, часто применшуючи її значимість і вважаючи її проявом примх, бажання привернути увагу і проблемою, яка не заслуговує на звернення до лікаря. Тут ми привели список основних питань і відповідей на них, щоб ця інформація допомогла вам адекватно уявляти собі суть хвороби та адекватно відреагувати на неї.

Що таке депресія?

Депресія це психічне захворювання, розлад, конкретний діагноз, у якого є повна клінічна картина: причини появи, симптоми, наслідки, методи діагностики та схеми лікування. Депресія — один з найбільш поширених видів психічних розладів, за даними різних дослідників їй страждають близько 20% населення світу. Найбільш часто це жителі великих мегаполісів, успішні, які відчувають постійний тиск, стрес, виклики, страждають дефіцитом сну, синдром хронічної втоми, на тлі чого будь-які травмуючі ситуації можуть привести до серйозних проблем з психікою.

Які симптоми у депресії?

У депресій заведено виділяти три основні ознаки, це так звана депресивна тріада: пригніченість, яка не пов’язана ні з якою зовнішньою причиною, яка супроводжується почуттям туги, горя, печалі, апатії та байдужості; загальна загальмованість реакцій і інтелектуальних процесів; відсутність мотивації й спонукання до діяльності, уповільнення рухової активності.

Що робити та куди звернутися з депресією?

Депресія — це захворювання всього організму. Воно вимагає комплексного лікування і перш за все, психотерапевтичної допомоги, а значить, при виникненні цього стану потрібно звернутися в медичний заклад до лікаря-психотерапевта.

Чим і як лікується депресія?

Залежно від тяжкості симптомів, періодичності виникнення нападів і індивідуальних особливостей пацієнта будуть запропоновані різні методики лікування:

– Психотерапевтичні, до них відносяться когнітивно-поведінкова терапія, гіпноз, тілесно-орієнтована терапія, психоаналіз.

– Медикаментозні, використовуються різні групи препаратів: седативні, транквілізатори, нейролептики, ноотропні, антидепресанти.

– Фізіотерапевтичні, спрямовані на усунення фізіологічних проявів депресії та відновлення нормальної діяльності організму.

– БОС-терапія.

– Масаж і лікувальна фізкультура.

– Лікувальне харчування.

Як довго лікується депресія?

Тривалість лікування буде залежати від ряду факторів: вікових та інших особливостей пацієнта, тяжкості захворювання, причин, що призвели до розвитку гіпертонічної хвороби, форми захворювання, особливостей психотипу особистості та ряду інших. Лікування завжди підбирається індивідуально і в середньому тривалість лікування становить від 3 до 12 місяців.

Наші лікарі

Фізична терапевтка та ерготерапевтка
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання