Деменція — набуте недоумство. Основні симптоми деменції це зниження пам’яті, погіршення мислення і втрата навичок. Для деменції характерно хронічне прогресуюче протікання, розвиток в старечому віці — після 60 років (рідко раніше).
Причини розвитку деменції: спадкова схильність, черепно-мозкові травми, судинні ушкодження центральної нервової системи (інсульти, інфаркти), наслідки інфекцій і отруєнь, пухлини мозку та ін.
Механізм розвитку деменції зводиться до розвитку атрофічного процесу в нервовій тканині головного мозку.
Розвиток деменції проходить кілька етапів
На початковому — відзначаються зниження короткочасної пам’яті та неуважність. При цьому сам хворий усвідомлює і намагається боротися з порушеннями пам’яті (записує, намагається тренувати пам’ять).
На цьому етапі поведінка не порушується: справляється з робочими навантаженнями (особливо якщо на одному місці працював багато років), зовні охайний і упорядкований.
На жаль, до лікарів зі скаргами на зниження пам’яті пацієнти звертаються вкрай рідко і тому на початковому періоді розвитку деменції хворі, як правило, залишаються без допомоги.
На наступному етапі випадання пам’яті посилюються, приєднуються інші симптоми: емоційна нестриманість, сплутаність в часі, важко доглядати за собою. Хворі втрачають роботу через нездатність виконувати звичні функції та безпорадності.
Через втрати критики до свого стану у них немає скарг на свій стан. Саме на цьому етапі, на жаль, найчастіше звертаються за лікарською допомогою. З ініціативи родичів або оточуючих.
На третьому етапі розвивається власне недоумство. Повністю розпадаються вищі психічні функції: порушується орієнтування в місці, в часі та у власній особистості (не можуть назвати своє ім’я), втрачені базові навички (не можуть самостійно приймати їжу, ходити в туалет, пересуватися), не сприймається ніяка інформація.
Який прогноз?
Деменція — хронічне і прогресуюче захворювання. Залежно від причин розвитку і своєчасності й адекватності терапії прогресування слабоумства буде різним. Наприклад, при судинних ушкодженнях мозку можливий навіть зворотний розвиток деяких симптомів. При деяких атрофічних захворюваннях лікування і догляд дозволяють уповільнити розпад психічних функцій.
Які методи боротьби з деменцією
Основні способи допомоги при деменції зводяться до усунення (по можливості) причин і механізмів розвитку хвороби.
Відновлення трофічних процесів головного мозку, Нейрометаболічна терапія (вітаміни групи В, ноотропи, амінокислоти, метаболічні засоби та судинні препарати) дозволяють підтримати роботу нейронів і захистити від прогресування слабоумства.
Важливу роль відіграють догляд і збереження соціальної активності хворих, а також виявлення та лікування супутніх хвороб внутрішніх органів.
Крім лікарської терапії ефективна психосоціальна реабілітація у вигляді занять з психологами та реабілітологами, спрямованих на відновлення знижених або втрачених функцій (пам’ять, увага, здатність спілкуватися і доглядати за собою).
Переваги лікування деменції в приватній клініці НЕЙРОМЕД
– Досвідчені лікарі.
– Встановлення точного діагнозу. Виявлення супутніх захворювань.
– Сучасні безпечні та ефективні методи. Програми реабілітації для “вікових пацієнтів”.
– Виїзд провідних фахівців для консультації до дому.
Якщо ви стали помічати ознаки деменції у своїх рідних і близьких, зателефонуйте нам. Ми надамо найкращий догляд, турботу і якісне лікування людям похилого віку.