Лікування психосоматичних захворювань

Неприємні тілесні відчуття, що нагадують симптоми окремих захворювань, але мають іншу — неврологічну природу.

Психосоматичні захворювання — велика група захворювань, при яких через порушення в роботі нервової системи виникають симптоми, що нагадують прояви хвороб внутрішніх органів (на приклад: біль в серці, животі або зубі, “комок у горлі”, відчуття нестачі повітря, аритмії, підвищення температури, печіння або оніміння шкірних покривів, судоми, запори, підвищення або зниження артеріального тиску та ін.).

Кількість хворих з психосоматичними розладами неухильно зростає, до половини всіх ознаки психосоматичної патології, виявляють терапевти.

Як виявляються психосоматичні хвороби

При зверненні до терапевта, а потім до невролога зі скаргами на неприємні відчуття з боку внутрішніх органів при огляді та додатковому обстеженні не виявляється ніякої патології. Таких пацієнтів відправляють на прийом до психотерапевта чи психіатра, які можуть встановити такий висновок.

Крім скарг виявляються зміни в психічній сфері, як правило, не грубі: легка депресія, невротичний стан, неважко протікають ендогенні захворювання.

Для уточнення стану, крім огляду можуть знадобитися додаткові обстеження:

– аналізи;
– електроенцефалографія;
– патопсихологічне дослідження та ін.

Чим небезпечні психосоматичні захворювання

Прямої загрози для життя вони не несуть. Але через неприємні симптоми знижується якість життя хворого: такі хворі не відразу потрапляють до психотерапевта та отримують необхідну допомогу, вони можуть роками ходити від фахівця до фахівця, здавати та перездавати купу непотрібних аналізів, в надії нарешті знайти причину своїх страждань. При тривалому багаторічному перебігу хвороби можуть приєднуватися вторинні соматичні захворювання: порушення обміну речовин, дистрофії, зниження імунітету.

Як лікуються психосоматичні хвороби

Лікуванням психосоматичних розладів займається лікар психіатр або психотерапевт.

Методи лікування визначаються причинами та механізмами розвитку хвороби, станом хворого. Застосовують: психотерапію, фармакотерапію, фізіотерапію, дієтотерапію, БОС-терапію, світлотерапію, ЛФК, масаж і мануальна терапія.

Наші лікарі

Адміністратор
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання