Лікування шизофренії

Виявлення і безпечне лікування шизофренії. Встановлення групи ризику по її розвитку, уточнення схильності. Сучасні дослідження психіки та нервової системи. Консультації фахівця на дому і в клініці. Підтримка родичів.

Шизофренія — хронічний розлад психіки, який проявляється у вигляді продуктивних симптомів (галюцинацій і марення) і негативних (апатії, відсутності емоцій, безвольність). Лікування шизофренії необхідно, оскільки це захворювання прогресує і може привести до незворотних змін мислення, а також до дефектів емоційно-вольової сфери.

Тяжкість перебігу хвороби залежить від глибини зміни мислення. Для шизофренії характерна так звана «крива логіка», коли пацієнт робить безглузді висновки й умовиводи, грунтуючись на внутрішніх неадекватних судженнях. При цьому адекватні аргументи хворий повністю відкидає.

Симптоми шизофренії

Шизофреніки мислять не так, як більшість. На ранніх етапах близькі можуть називати це просто нестандартним мисленням. Часто пацієнти знаходять «незвичайне» пояснення звичайним речам.

При настанні психозу розумові процеси сильно спотворюються. У хворого з’являються нав’язливі думки, марення, він зациклюється на чомусь, або йому здається, що він не здатний думати. Психоз позбавляє людину можливості займатися звичними справами. Він уже не просто висловлює щось безглузде, але і починає поводитися неадекватно ситуації.

У важких випадках починається марення. Якщо це марення переслідування, хворий ховається у квартирі, не відповідає на дзвінки, зашторює вікна та ін. Іноді виникає і марення отруєння, тоді пацієнт перестає приймати їжу, уникає предметів, які вважає отруєними.

Одним з найяскравіших симптомів шизофренії є «голоси». Свої власні думки людина сприймає як «чужі» або «вкладені в голову». Зазвичай пацієнти говорять, що голоси звучать всередині голови, або їх хтось до нього «підсилає». При цьому йому може здаватися, що всі навколишні здатні бачити його думки, або навпаки — він бачить, що думають інші. Людину в стані марення неможливо переконати в тому, що це неправда.

При шизофренії хворий досить швидко втрачає здатність мислити критично і перестає усвідомлювати свою хворобу. Саме тому до фахівця зазвичай звертаються родичі, а не сам пацієнт.

Захворювання які ми лікуємо:

– Гебефренія
– Кататонічна шизофренія
– Лікування шизофренії у жінок
– Лікування шизофренії у чоловіків
– Лікування шизофренії у дітей
– Лікування шизофренії у підлітків
– Параноїдна шизофренія
– Проста форма шизофренії
– Апато-абулічний дефект особистості

Причини захворювання

Фахівці всього світу вже багато років досліджують причини появи шизофренії, але поки вони остаточно не відомі. Абсолютно ясно, що велику роль відіграє схильність. У хворих була виявлена загальна особливість — слабкий обмін нейромедіаторів. Часто хвороба має спадковий характер.

Однак лікарі та вчені досить докладно досліджували механізми розвитку шизофренії. Сучасні методи лікування як раз грунтуються на результатах їх роботи.

Форми шизофренії

Залежно від переважаючих симптомів виділяють кілька видів шизофренії. Окрема форма має свої ознаки, але кожна з них відповідає загальним критеріям шизофренічного захворювання. Найбільш поширені форми цієї хвороби:

Параноїдна шизофренія. Характеризується переважно порушеннями мислення у вигляді марення, обманами сприйняття у вигляді галюцинацій (“голосів”);
Гебефренічна форма хвороби. На перший план виходять емоційні порушення у вигляді дурненької і манірної поведінки;
Кататонічна шизофренія. Переважають порушення в руховій сфері: від застигання (ступор) до агресивного збудження (кататонічне збудження);
Простий тип шизофренії. Властиві прогресуюча втрата інтересів і спонукальної активності, припинення соціальних зв’язків при відсутності психозів з маренням і галюцинаціями.

Як виявити шизофренію

Клінічний діагноз може поставити тільки лікар психіатр. У гострому стані фахівця досить одного огляду та оцінки анамнезу життя пацієнта. Але в деяких випадках симптоми слабо виражені, тоді можуть знадобитися додаткові дослідження, щоб підтвердити або виключити захворювання.

Які способи лікування існують

Фахівці використовують чотири перевірених способи лікування хворих на шизофренію:

– прийом нейролептиків — спеціальних препаратів, які впливають на нейромедіатори в головному мозку, коригуючи неправильний обмін, нейролептична терапія лежить в основі лікування;

– прийом інших психотропних препаратів: антидепресантів, нормотоміків, нейрометаболічних препаратів, амінокислот;

– немедикаментозна терапія (використовується в комплексі): спеціальні дієти, фізіотерапія, ЛФК, трудотерапія, психотерапевтичні методики;

– електросудомна терапія, інсулінотерапія, атропінотерапія — використовується тільки в дуже важких випадках і за суворими показаннями лікаря, для лікування легких форм шизофренії «шокові методи» не застосовуються.

Шизофренія — виліковна?

На даному етапі розвитку медицини, шизофренія вважається невиліковним хронічним захворюванням. Тому фахівці ніколи не говорять про повне вилікування.

Суть всіх методів лікування зводиться до того, щоб домогтися стійкої ремісії — стану, в якому людина здатна відносно нормально функціонувати в соціумі, коли симптоми відсутні. Але навіть в ремісії необхідні постійне спостереження у психіатра і прийом препаратів.

Лікування шизофренії в приватній клініці НЕЙРОМЕД

Лікування хворого на шизофренію вимагає індивідуального підходу. Все починається з постановки діагнозу. Лікар повинен уточнити форму і тяжкість перебігу хвороби, біологічні та психологічні особливості хворого, історію життя.

Для діагностики використовуються передові методики. Ми застосовуємо як апаратну діагностику, так і психопатологічний, нейропсихологічні методи та ін.

Головне — вчасно і точно поставити діагноз. Однакового для всіх лікування шизофренії не існує. Для кожного пацієнта ми індивідуально підбираємо лікарські препарати, а також психотерапевтичні та інші немедикаментозні методи лікування.

Якщо ви підозрюєте, що член вашої родини хворий на шизофренію, звертайтеся в нашу клініку або викликайте лікаря додому. Ми допоможемо вам і вашим близьким!

Наші лікарі

Адміністратор
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання