Лікування порушень пам'яті та уваги

Чи легко вам вдається відтворювати в пам’яті події тижневої давності? Виходить запам’ятовувати нові маршрути або імена? Чи можете детально відтворювати події зі свого життя? Виявилося, що проблеми із запам’ятовуванням можуть виникнути в будь-якому віці.

Перші ознаки та симптоми

З порушеннями пам’яті та уваги стикався кожна людина у своєму повсякденному житті. Наприклад, щось потрібно було взяти, пішов за річчю, прийшов і не пам’ятаєш за який. Повертаєшся — згадуєш.

У дітей такі проблеми виражаються в порушенні запам’ятовування, накопичення і відтворення отриманої інформації. Дитина відстає за програмою, порушує дисципліну, не сидить на місці та турбує всіх оточуючих.

Захворювання які ми лікуємо:

– Амнезія
– Провали в пам’яті
– Психоорганічний синдром

У дорослих і літніх людей ви можете помітити такі прояви:

– Проблема запам’ятовування елементарних речей, які людина робить щодня, наприклад — не пам’ятає який рік або як дістатися додому;
– Забудькуватість, неуважність;
– Випадання епізодів, наприклад, людина не пам’ятає розмову кілька хвилин / годин тому і вважає, що йому цього не говорили;
– Відсутність пам’яті, коли людина не впізнає звичні місця і рідних людей;
– Помилкові спогади або їх спотворення.

Які можуть бути наслідки порушень

Якщо в шкільному віці не звертати увагу на низьку успішність, погану поведінку дитини, то можна пропустити дитячі психологічні проблеми. Вони можуть серйозно вплинути на адаптацію і спровокувати соматичні проблеми, з якими він прийде в майбутнє.

Люди, які страждають проблемами з пам’яттю, потребують підтримки, розуміння і лікуванні. Захворювання робить людину безпорадною і знижує якість його життя.

Якщо пам’ять в зрілому і літньому віці починає стрімко знижуватися і людина не вдається до лікування, то надалі розвивається старечий маразм (стареча деменція). При старечій деменції втрачаються набуті знання і навички, нові не засвоюються або відбуваються ускладнення. Надалі це призводить до деградації особистості, хворий сам себе не зможе обслуговувати. Такі люди без належного нагляду можуть стати винуватцями пожежі або затоплення.

Чим викликані проблеми з пам’яттю (причини)

Фактори, які можуть впливати на пам’ять:

– Посттравматичні зміни головного мозку;
– Цукровий діабет;
– Артеріальна гіпертензія;
– Перевтома, стреси, депресія;
– Старіння організму і вікові зміни;
– Атеросклероз судин головного мозку;
– Патологія щитовидної залози;
– Алкоголізм, наркоманія;
– Гіповітаміноз.

Наші лікарі

Адміністратор
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання