Маячення — це порушення мислення

Виявлення та лікування порушень мислення. Консультації психіатра, психотерапевта, клінічного психолога. Виїзд фахівця додому. Обстеження психічної сфери та нервової системи. Психологічна підтримка близьких і родичів хворого.
Маячня — помилкові умозаключення, помилкові висновки та невірні узагальнення, що виникли на болючому грунті і не піддаються переконанню. Тобто не всі помилки слід трактувати як марення.

Маячня — це порушення мислення. Мислення — одна з форм психічної діяльності людини. Як і будь-яка функція організму може працювати нормально, а може порушуватися, в основному, через хвороби та патологічні стани. Крім марення мислення може бути порушено у вигляді нав'язливостей, надцінних ідей, підвищеної докладності і ін.

В ізольованому вигляді марення практично не зустрічається, тому його вважають лише симптомом або синдромом (поєднання симптомів із загальним механізмом дії) в загальній структурі всього психічного захворювання.

Маячні порушення завжди супроводжують порушення інших сфер психіки: сприйняття (ілюзії і галюцинації), пам'яті (зниження, посилення або перекручення), уваги, настрою, емоцій, вольової активності, свідомості, особистісної сфери та характеру. Крім того марення завжди охоплює поведінку людини, змінює його, змушує робити вчинки, продиктовані хворобливими помилками.
- Лікування маячних розладів
- Параноїдний синдром
- Параноя
Захворювання які ми лікуємо:
Види маячних порушен
За ступенем і якістю порушення мислення виділяють три види маячних порушень мислення:

- Параноя — маячня при збереженні упорядкованої поведінки і соціальної адаптації. Крім марення інших грубих порушень психіки може не бути. Хворий довго не потрапляє в поле зору через відсутність видимих порушень поведінки. Набуває хронічного перебігу, важко і повільно піддається лікуванню.

- Параноїд (параноїдне марення) - більш груба зміна мислення, якому можуть супроводжувати інші хворобливі симптоми: галюцинації, психічні автоматизми, зміна уваги, пам'яті, свідомості. Поведінка хворого завжди неправильна і це "кидається в очі оточуючим". Такі пацієнти швидко потрапляють на лікування і нерідко терапія дає хороший результат.

- Парафренія (парафренне марення) - грубі, неможливі, фантастичні маревні ідеї з явно безглуздим і неправильною поведінкою. Показник не лікованого або тривало поточного важкого психічного захворювання. Розвивається, як правило, у хронічно хворих, які перебувають в ізольованих від суспільства закладах: інтернатах, лікарнях, реабілітаційних центрах і т.п. Ефект від лікування спостерігається рідко.

Для хворих з маячнею завжди властиво відсутність критики до свого стану. Ніхто з них не прийде і не скаже лікаря "У мене марення! Лікуйте мене!". Такі пацієнти звертаються за допомогою часто під тиском родичів, іноді недобровільно (про недобровільну госпіталізацію).

Або з іншими скаргами, наприклад безсоння, відчуття страху, психічне і фізичне виснаження, головні болі, напади паніки, погана пам'ять і тд.

Види маячних переживань

- Маячення переслідування. Переконаність у тому, що став об'єктом переслідування з боку недоброзичливців, "спец.служб", "чаклунів, новодящих порчу" і т.п.

- Маячення відносини. Впевненість в тому, що близькі і навколишні змінили своє ставлення, "обговорюють і засуджують за спиною", спеціально поводяться неприродно.

- Депресивне маячення. Низька самооцінка, ідеї винності перед усіма. Приклад депресивного марення — марення Котара.

- Маячення зубожіння. Здається, що не вистачить коштів на життя, попереду злидні і голодна смерть.

- Маячення величі. Необгрунтована впевненість у своїй винятковості, високого інтелекту, унікальних здібностей і можливостей.

- Іпохондричне маячення. Охоплення думкою, що важко і невиліковно хворий, попереду — неминуча загибель.

- Маячення ревнощів. Інтуїтивна переконаність в тому, що чоловік (дружина) зраджує


Марення — не окрема хвороба, а одна з ознак (симптомів) захворювання.


Найчастіші хвороби, що призводять до розвитку марення:

- Органічні та симптоматичні психічні розлади
- Шизофренія
- Психози різного походження
- Алкоголізм, наркоманія, полінаркоманія
- Реактивні стани внаслідок важких стресів, психічних травм і виснаження
- Розумова відсталість.

Лікування маячення

Лікуванням марення займається лікар психіатр. Залежно від причин і механізмів розвитку маячних ідей призначається свій індивідуальний варіант лікування. У легких випадках терапія може проходити в домашніх умовах, у важких — в цілодобовому стаціонарі.

Лікування захворювань, що протікають з маячення, в клініці НЕЙРОМЕД

- Досвідчені психіатри з багаторічним стажем
- Приймаємо за першим зверненням. Приймаємо за зверненням родичів
- Повне обстеження стану нервової системи та психіки.
Чому обирають нас?
Наші лікарі
Головний лікар
Романів
Олександр Петрович
Лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, невролог, судово-психіатричний експерт, дитячий психіатр.
Сабовчик
Андрій Ярославович
Лікар - невролог.
Галеєв
Мар'ян Анатолійович
Лікар-психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт.
Надь
Беата Яношівна
Лікар-психіатр.
Миронюк
Вікторія Іванівна
Лікар-психіатр.
Залиште заявку на консультацію
м. Ужгород, вулиця Другетів, 82/2
© 2020. МЦ Нейромед
Контакти:
Email: mcneyromed@gmail.com
Телефон: +380505098757
Адреса: м.Ужгород, вул. Другетів, 82/2
Графік роботи:
понеділок - п'ятниця: з 10-00 до 19-00 год.
субота: з 10-00 до 15-00 год.
неділя вихідний