Лікування афективних розладів

Проводимо лікування афективних розладів. Підбираємо терапію для лікування нападів.

Що таке афективні розлади

Афективні розлади — це порушення настрою, що мають хворобливу природу.

Це велика група захворювань, що включає:

– депресію (і все її різновиди);
– підвищений настрій (маніакальний стан, всі різновиди);
– біполярний афективний розлад (по старому — маніакально-депресивний психоз);
– дистимія;
– циклотимія;
– змішані стани.

Не менше половини з усіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів і психологом за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.

Причини афективних розладів

Більшість афективних розладів мають ендогенну природу, тобто викликані зміною обмінних процесів в центральній нервовій системі.

До порушень настрою може бути схильність у вигляді дисбалансу нейромедіаторних систем мозку.

Точні причини афективних розладів поки не відомі, але добре вивчені механізми розвитку таких захворювань. Завдяки цьому у лікарів є можливість проводити лікування і досягати добрих результатів в допомоги хворим з афективними порушеннями.

Захворювання які ми лікуємо:

– Біполярний афективний розлад
– Гіпоманіакальний стан
– Дистимія
– Манія, маніакальний стан
– Циклотимія

Як допомогти хворому

Основна допомога при афективних захворюваннях полягає в організації огляду лікарем психіатром і початок лікування.

На жаль, статистика показує, що пацієнти з афективною патологією рідко своєчасно звертаються до лікаря. У кращому випадку підуть до психолога (який не завжди зуміє розгледіти хворобу) або будуть вдаватися до заспокійливих, стимуляторів, алкоголю і т.д.

Перший похід до лікаря зі скаргами на психічний стан це завжди складний крок, тому родичі тут повинні проявити ініціативу.

Як лікують афективні розлади

Виявленням та лікуванням афективних розладів займається лікар психіатр або психотерапевт, але більшість таких розладів, з успіхом, лікується в домашніх умовах.

У важких випадках, при розвитку афективного психозу (грубі порушення поведінки зі зниженням критичного ставлення до себе) потрібна госпіталізація.

Запорукою успішного лікування є якісна діагностика хворого. Крім огляду лікарем використовуються психометричні дослідження (патопсихологічні, нейропсихологічні дослідження), аналізи крові та сечі, апаратні дослідження (електроенцефалографія, томографія).

Основа лікування афективної патології традиційно є фармакотерапія (Нейрометаболічна терапія, нормотиміки, антидепресанти, нейролептики та ін.).

Останнім часом накопичено позитивний досвід в застосуванні фізіотерапії (магнітостимуляція), психотерапевтичних методик (когнітивна терапія, БОС-тренінги, групові заняття), дієтотерапії, світлолікування, депривації сну, застосовуваних самостійно або в поєднанні з лікарською терапією.

При резистентності (стійкості) до традиційних методів лікування застосовуються спеціальні антирезистентні методики, шокові методи лікування (інсулінова терапія, електросудомна терапія).

Наші лікарі

Адміністратор
Лікар-психіатр вищої категорії, фізичний терапевт, ерготерапевт
Лікар-психіатр, медичний психолог
Лікар-психіатр, дитячий психіатр
Психолог, фізичний терапевт, ерготерапевт, арттерапевт, діагност аутизму, когнітивно-поведінковий консультант в процесі навчання