Лікування деменції

Обстеження та лікування деменції. Виїзд до дому. Комплексні лікувальні програми відновлення пам'яті та мислення. Досвідчені психіатри та неврологи.
Деменція — набуте недоумство. Основні симптоми деменції це зниження пам'яті, погіршення мислення і втрата навичок. Для деменції характерно хронічне прогресуюче протікання, розвиток в старечому віці — після 60 років (рідко раніше).

Причини розвитку деменції: спадкова схильність, черепно-мозкові травми, судинні ушкодження центральної нервової системи (інсульти, інфаркти), наслідки інфекцій і отруєнь, пухлини мозку та ін.

Механізм розвитку деменції зводиться до розвитку атрофічного процесу в нервовій тканині головного мозку.

Розвиток деменції проходить кілька етапів

На початковому — відзначаються зниження короткочасної пам'яті та неуважність. При цьому сам хворий усвідомлює і намагається боротися з порушеннями пам'яті (записує, намагається тренувати пам'ять).

На цьому етапі поведінка не порушується: справляється з робочими навантаженнями (особливо якщо на одному місці працював багато років), зовні охайний і упорядкований.

На жаль, до лікарів зі скаргами на зниження пам'яті пацієнти звертаються вкрай рідко і тому на початковому періоді розвитку деменції хворі, як правило, залишаються без допомоги.

На наступному етапі випадання пам'яті посилюються, приєднуються інші симптоми: емоційна нестриманість, сплутаність в часі, важко доглядати за собою. Хворі втрачають роботу через нездатність виконувати звичні функції та безпорадності.

Через втрати критики до свого стану у них немає скарг на свій стан. Саме на цьому етапі, на жаль, найчастіше звертаються за лікарською допомогою. З ініціативи родичів або оточуючих.

На третьому етапі розвивається власне недоумство. Повністю розпадаються вищі психічні функції: порушується орієнтування в місці, в часі та у власній особистості (не можуть назвати своє ім'я), втрачені базові навички (не можуть самостійно приймати їжу, ходити в туалет, пересуватися), не сприймається ніяка інформація.
Деменція — хронічне і прогресуюче захворювання. Залежно від причин розвитку і своєчасності й адекватності терапії прогресування слабоумства буде різним. Наприклад, при судинних ушкодженнях мозку можливий навіть зворотний розвиток деяких симптомів. При деяких атрофічних захворюваннях лікування і догляд дозволяють уповільнити розпад психічних функцій.

Які методи боротьби з деменцією

Основні способи допомоги при деменції зводяться до усунення (по можливості) причин і механізмів розвитку хвороби.

Відновлення трофічних процесів головного мозку, Нейрометаболічна терапія (вітаміни групи В, ноотропи, амінокислоти, метаболічні засоби та судинні препарати) дозволяють підтримати роботу нейронів і захистити від прогресування слабоумства.

Важливу роль відіграють догляд і збереження соціальної активності хворих, а також виявлення та лікування супутніх хвороб внутрішніх органів.

Крім лікарської терапії ефективна психосоціальна реабілітація у вигляді занять з психологами та реабілітологами, спрямованих на відновлення знижених або втрачених функцій (пам'ять, увага, здатність спілкуватися і доглядати за собою).

Який прогноз?

Переваги лікування деменції в приватній клініці НЕЙРОМЕД

- Досвідчені лікарі.
- Встановлення точного діагнозу. Виявлення супутніх захворювань.
- Сучасні безпечні та ефективні методи. Програми реабілітації для "вікових пацієнтів".
- Виїзд провідних фахівців для консультації до дому.

Якщо ви стали помічати ознаки деменції у своїх рідних і близьких, зателефонуйте нам. Ми надамо найкращий догляд, турботу і якісне лікування людям похилого віку.
Чому обирають нас?
Наші лікарі
Головний лікар
Романів
Олександр Петрович
Лікар-психіатр, лікар-психотерапевт, невролог, судово-психіатричний експерт, дитячий психіатр.
Сабовчик
Андрій Ярославович
Лікар - невролог.
Галеєв
Мар'ян Анатолійович
Лікар-психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт.
Надь
Беата Яношівна
Лікар-психіатр.
Миронюк
Вікторія Іванівна
Лікар-психіатр.
Залиште заявку на консультацію
м. Ужгород, вулиця Другетів, 82/2
© 2020. МЦ Нейромед
Контакти:
Email: mcneyromed@gmail.com
Телефон: +380505098757
Адреса: м.Ужгород, вул. Другетів, 82/2
Графік роботи:
понеділок - п'ятниця: з 10-00 до 19-00 год.
субота: з 10-00 до 15-00 год.
неділя вихідний